Photon Energy Group prodává solární projekt o výkonu 20,4 MWp společnosti Uniper

  • Skupina Photon Energy uzavřela podmíněnou dohodu o koupi akcií (en Share Purchase Agreement, SPA) pro prodej svého rozsáhlého projektu v obci Domanowo v Podleském vojvodství v Polsku.

  • Prodejní cena odráží tržní hodnotu a platba proběhne ve dvou splátkách.

  • Tento odprodej je v souladu se strategií společnosti.

Amsterdam/Praha – 17. května 2024 – Společnost Photon Energy N.V. (WSE&PSE: PEN, FSX: A1T9KW) (dále jen „skupina“ nebo „společnost“) dnes oznámila, že uzavřela podmíněnou dohodu o koupi akcií pro prodej svého solárního fotovoltaického (FV) projektu o výkonu 20,4 MW v Polsku společnosti Uniper Renewables GmbH (dále jen „Uniper Renewables“).

„Partnerství s Uniper Renewables v Polsku potvrzuje kvalitu našeho developmentu solárních projektů. Těšíme se na to, že společně dovedeme tento 20,4 MW fotovoltaický projekt v Domanově do fáze připravenosti k výstavbě,“ řekl Georg Hotar, CEO Photon Energy Group.

K uzavření dohody dojde po splnění určitých předcházejících podmínek, včetně dosažení statusu připravenosti k výstavbě. Prodejní cena odráží tržní hodnotu a platba proběhne ve dvou splátkách – záloha ve 2. čtvrtletí 2024 a závěrečná platba, kterou společnost očekává ve 4. čtvrtletí 2024.

Tento odprodej je v souladu se strategií skupiny, která předpokládá, že některé z jejích čistě FV projektů buď prodá třetím stranám, anebo přemění na velké (tzv. utility scale) hybridní FV, případně čistě bateriové, projekty.  

O společnosti Photon Energy Group – photonenergy.com

Photon Energy Group je skupina společností, které poskytují řešení v oblasti obnovitelných zdrojů energie, čisté vody a sanace životního prostředí po celém světě. Photon Energy a Lerta poskytují komplexní řešení v oblasti obnovitelných zdrojů energie, včetně solární energie a energetické flexibility. Od svého založení v roce 2008 Photon Energy postavila a uvedla do provozu solární elektrárny s celkovým výkonem přes 160 MWp a ve svém vlastním portfoliu má elektrárny s celkovou kapacitou 131,1 MWp. V současné době má v Austrálii, Maďarsku, Polsku a Rumunsku rozpracované projekty s kapacitou více než 1,2 GWp a po celém světě zajišťuje provoz, údržbu a monitoring FVE s kapacitou více než 700 MWp. Virtuální elektrárna Photon Energy agreguje výrobce a spotřebitele energie z obnovitelných zdrojů o celkové kapacitě přes 420 MW. Photon Energy a Lerta jsou držiteli licencí pro obchodování s elektřinou v Polsku, České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a Srbsku. Lerta je třetím největším poskytovatelem služeb DSR pro polského provozovatele přenosové soustavy s nasmlouvanou kapacitou 389 MW v roce 2024. Prostřednictvím Photon Water nabízí skupina řešení pro úpravu a hospodaření s vodou a její sanační technologie odstraňuje PFAS a další kontaminanty z vody a půdy. Photon Energy N.V., holdingová společnost pro Photon Energy Group, je kótována na burzách ve Varšavě, Praze, Frankfurtu a na přední německé online obchodní platformě XETRA. Společnost má sídlo v Amsterdamu a kanceláře v Austrálii a po celé Evropě.

O Uniper Renewables – uniper.energy

Uniper se sídlem v Düsseldorfu je mezinárodní energetická společnost s aktivitami ve více než 40 zemích. Společnost a jejích zhruba 7 000 zaměstnanců významně přispívá k bezpečnosti dodávek v Evropě, zejména na klíčových trzích v Německu, Velké Británii, Švédsku a Nizozemsku. Aktivity společnosti Uniper zahrnují výrobu elektřiny v Evropě, globální obchodování s energií a široké plynové portfolio. Uniper nakupuje plyn – včetně zkapalněného zemního plynu (LNG) – a další zdroje energie na globálních trzích. Společnost vlastní a provozuje zásobníky plynu o celkové kapacitě více než 7 miliard metrů krychlových. Uniper chce být do roku 2040 zcela uhlíkově neutrální. Uniper si klade za cíl, aby jeho instalovaná kapacita výroby energie byla do roku 2030 více než z 80 % s nulovými emisemi uhlíku. Za tímto účelem společnost transformuje své elektrárny a zařízení a investuje do flexibilních, regulovatelných výrobních jednotek. Uniper je již nyní jedním z největších evropských provozovatelů vodních elektráren a pomáhá dále rozšiřovat solární a větrnou energii, které jsou nezbytné pro udržitelnější a bezpečnější budoucnost. Společnost postupně rozšiřuje své portfolio plynů o zelené plyny, jako je vodík a biometan, a snaží se na tyto plyny dlouhodobě přecházet. Uniper je spolehlivým partnerem pro komunity, komunální služby a průmyslové podniky při plánování a implementaci inovativních řešení s nižšími emisemi uhlíku na jejich cestě k dekarbonizaci. Uniper je průkopníkem v oblasti vodíku, působí globálně v celém hodnotovém řetězci vodíku a realizuje projekty, jejichž cílem je učinit z vodíku hlavní pilíř dodávek energie.

Kontakt pro média

Martin Kyslý
Head of Marketing and Corporate Communications
Tel. +420 774 810 670
E-mail: martin.kysly@photonenergy.com

Kontakt pro investory

Joanna Rzesiewska
Investor Relations Manager
Tel. +420 777 486 464
E-mail: joanna.rzesiewska@photonenergy.com 

Používáním těchto stránek souhlasíte s užitím souborů cookies.

Rozumím

Join our Newsletter

The copy needed. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean euismod.

Amdgkas dkagd kaghd…

This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy andTerms of Service apply.